Ikviena kāzu diena ir īpaša un unikāla, kuru ir grūti atkārtot. Vienādas kāzas sameklēt praktiski ir neiespējami, tās atšķirsies ar jauno pāri, kāzu viesiem, kāzu dienas scenāriju, norises vietu, ar gaisotni un pat ar laika apstākļiem. Tālāk es aprakstīšu kāzu fotogrāfa darbu un to, kā panākt pašus labākos kāzu foto uzņēmumus.

Kāzu fotogrāfa darbs sākās vai nu agri no rīta ierodoties pie līgavas uz ģērbšanos frizētavā vai mājā, vai arī nedaudz vēlāk ierodoties laicīgi pirms kāzu ceremonijas baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā, lai novērtētu telpu izkārtojumu, dekorācijas, gaismas avotus u.c. aspektus, kas ietekmēs kāzu foto uzņemšanu. Līgavas ģērbšanās laikā ir iespējams uzņemt interesantus kāzu foto kadrus, kuri būs interesanti gan līgavainim, gan arī pārējiem kāzu viesiem (turklāt nereti šie kāzu foto uzņēmumi ir amizanti un atklāj kāzu gatavošanās nianses, kas kāzu viesiem paliek nemanāmas).

kāzu foto pirms kāzām (kāzu fotogrāfs - V. Preimanis)

Svinīgās kāzu ceremonijas laiks baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā ir tas laiks, kad notiek svarīgākie kāzu dienas brīži un kad top oficiālie kāzu foto.  Kāzu fotogrāfam ir  jānofotografē svinīgās uzrunas brīdis, jaunais pāris, laulību gredzeni, vide, viesi ar ziediem, draugu un radu apsveikumi, kā arī emocijas, kuras virmo gaisā. Turklāt uzņemot kāzu foto fotogrāfam jābūt gluži nemanāmam un jāmāk strādāt tandēmā ar video operatoriem.

Pēc svinīgās kāzu ceremonijas notiek jaunā pāra un visu viesu kopējo kāzu foto veidošana. Kāzu foto tiek uzņemti visi viesi, atsevišķi jaunais pāris, kā arī jaunais pāris ar vedējiem, lieciniekiem un kopā ar viesiem.

Kāzu dienas skaistākie foto

Pašus skaistākos kāzu foto ar jauno pāri fotogrāfs parasti uzņem jaunā pāra pastaigā, parkā vai kādā skaistā vietā pie ūdens. Fotogrāfa darbs ir komunicēt ar jauno pāri, kā arī atrast nepieciešanās vietas un gaismu, lai uzņemtu pašus skaistākos kāzu foto kadrus ar jauno pāri. Vajadzības gadījumā fotogrāfs dod jaunam pārim padomu, kur skatīties, kā salikt rokas, ko tieši darīt. Kāzu pastaigā, kurā tiek uzņemti labākie kāzu dienas foto, parasti piedalās tikai jaunais pāris ar kāzu vedējiem vai lieciniekiem, tomēr var būt arī izņēmumi.

Kāzu foto - Jaunā pāra pastaiga Jūras malā

Kāzu fotografēšana turpinās visas dienas garumā, sekojot kāzu dienas norisei.

Kāzu dienas scenārijs

Lai uzņemtu kvalitatīvus kāzu foto, fotogrāfam ir jābūt informētam par jebkuriem plānotajiem kāzu notikumiem, tāpēc lūgums kāzu vedējiem vai lieciniekiem atsūt kāzu dienas plānu (scenāriju) vienu nedēļu pirms kāzām.

Kāzu fotogrāfa darbs beidzas pēc mičošanas un tortes griešanas fotografēšanas, kas ir apmēram pulksten 00:30-1:00. Pēc tam fotogrāfs plāno savu atgriešanos mājās, vai pēc atsevišķas vienošanās paliek arī uz kāzu otro dienu, lai iemūžinātu jaunā pāra modināšanu u.c. ieplānotās aktivitātes.

Kāzu foto izmaksas

Kāzu foto pakalpojumu izmaksas veido trīs pamata faktori – kāzu fotogrāfa darbs, profesionālas foto tehnikas amortizācija un darbs pie fotogrāfiju pēcapstrādes. Vēl ir citas izmaksas, kā, piemēram, fotogrāfa transports.  Pēc jaunā pāra vēlmes izstrādāju kāzu fotogrāfiju slaidšovu, kuru piemērus varat aplūkot šeit.

Ja jums ir radušies jautājumi par kāzu foto pakalpojumiem, lūdzu jautājiet, izmantojot kontaktu formu šeit.