Fotogrāfiju izstāde – Psiholoģiskā noskaņa

Fotomākslas galerijā „Zazī” otrdien, 3. jūlijā, plkst. 18.00 tiks atklāta Ilgoņa Preimaņa fotogrāfiju izstāde „Psiholoģiskā noskaņa”.
Ilgonis Preimanis (1937 – 2011) savas fotogrāfijas veidojis respektējot tēlu, kompozīciju un formu. Attēlos pirmajā plānā tiek attēlots cilvēks, tā psiholoģiskā noskaņa. No fotogrāfijām skatītāju uzrunā personāliju cilvēciskuma būtība, kas veidota kā nejaušs mirklis laikā un telpā, veidojot sajūtas, ka tas ir radies nejauši, nevis radīts prasmīga tēlnieka rokās. Stingri respektējot attēla kompozīciju, pirmajā vietā vienmēr ir cilvēks, viņa dabīgā attieksme, mierīgās emocijas un noskaņa pret vidi vai notikumu. Izstādes fotogrāfijas ir darbi, kuros redzami Ilgonim tuvi cilvēki. Viņa darbs ir ticis novērtēts dažādu nozīmīgu sabiedrisku pasākumu iemūžināšanai gan fotogrāfiju , gan arī filmu veidā. Fotogrāfiskajos meklējumos fotogrāfs ir vienmēr rūpīgi izraudzījies vidi, kur veidot darbus. Savos tēlu noskaņu meklējumos ir veidojis savus pašportretus.
Autora dēls V. Preimanis izstādes tēmu komentē šādi: „Ilgoņa attēli attēlo cilvēkus krāšņās vietās no Vidzemes Jūrmalas, Gaujas senlejas un pārējās Latvijas. Ilgoņa darbi ir tikuši izstādīti tautas daiļamatniecības izstādēs, kur autors ir eksponējis koka tēlniecības darbus. Fotogrāfs savās fotogrāfijās parāda sev tuvos cilvēkus – sievu Ināru, dēlus Valteru un Gati. Mākslinieks ir veidojis savas fotogrāfijas uz 35mm un 6x6cm filmas, kā arī filmējis 16mm un 35mm filmu kamerām”.
Galerija „Zazī” ir pirmā galerija Latvijā, kura pilnībā veltīta fotogrāfijas mākslai. Galerijas mērķis ir iepazīstināt ar mūsdienu Latvijas un ārzemju fotogrāfu darbiem, veicināt interesi par fotogrāfiju un akcentēt tās īpašo lomu mūsdienu mākslā. Uzskatot, ka darbu nozīme un mākslinieciskā vērtība nav saistīta ar autora atpazīstamību, galerija piedāvā gan atzītu, gan arī vēl nepazīstamu fotogrāfu darbus.